اتصالات پیچی پلی اتیلن

این اتصالات پیچی دارای انواع مختلف در برند های مختلف از جمله پلی رود ، پلیران ( پلی ران ) ، مهر اتصال صفاهان و برند های دیگر که این سه برند به مراتب کیفیت و شهرت بیشتری از سایر برند های موجود در بازار را دارند.

عمده کاربرد این اتصالات در لوله کشی کشاورزی ، آبیاری بارانی و قطره ای می باشد که بعضا به عنوان لوله کشی آب ساختمان هم به کار برده می شود. همانطور که از نام این اتصالات پیداست اتصالات پیچی قسمتی از آن ها که جدا شونده نیز هست به صورت دنده شده هستند که می توان به راحتی با دست به لوله متصل و محکم کرد البته استفاده از آچار و نوار تفلون باعث آب بندی بهتر در این اتصالات می شود.

زانو مساوی پیچی

زانو مساوی پیچی

سه راه مساوی پیچی

سه راه مساوی پیچی

رابط مساوی پیچی

رابط مساوی پیچی

انواع اتصالات پیچی

این اتصالات همانند دیگر اتصالات انواع مختلفی دارند که به آن ها اشاره می کنیم :

 • زانو مساوی پیچی
 • زانو نر پیچی
 • زانو ماده پیچی
 • سه راه پیچی
 • سراهی تبدیل پیچی
 • سه راهی نر پیچی
 • سراه ماده پیچی
 • اتصال ماده ( رابط ماده ) پیچی
 • اتصال نر ( رابط نر ) پیچی
 • رابط مساوی پیچی
 • رابط تبدیل پیچی
 • اتصال فلنجدار پیچی
 • درپوش انتهایی پیچی
 • کمربند انشعاب

این اتصالات در سایز های ۲۰ ، ۲۵ ، ۳۲ ، ۴۰ ، ۵۰ ، ۶۳ ، ۷۵ ، ۹۰ ، ۱۱۰ و ۱۲۵ میلیمتر یا ۱/۲ ، ۳/۴ ، ۱ ، ۱/۴ ۱ ، ۱/۲ ۱ ، ۲ ، ۱/۲ ۲ ، ۳ ، ۴  و ۵ اینچ تولید می شوند که بعضی از اتصالات مانند اتصال ماده پیچی ۲۵ در قسمت رزوه ای سه سایز مختلف مثل ۱/۲*۲۵ ، ۳/۴*۲۵ ، ۱*۲۵ تولید می شوند که از این لحاظ طیف وسیعی از سایز ها را پوشش می دهند.

قطعات تشکیل دهنده اتصالات پیچی

بدنه و سرپیچ

جنس بدنه و سرپیچ این اتصالات از پلی پروپیلن کوپلیمر می باشد که مزایای آن نسبت به پلی اتیلن مقاومت بالا د برابر حرارت و نور مستقیم آفتاب ، شرایط نامناسب محیط و مقاومت بیشتر در برابر مواد شیمیایی

اسپلیت رینگ

این قطعه که از پلی استال ساخته ده است وظیفه نگه داری از لوله و جلوگیری از بیرون آمدن از داخل اتصال را دارد. پلی استال نیز همانند پلی پروپیلن در مقابل تنش های فیزیکی و همچنین مواد شیمیایی مقاوم می باشد.

بوشینگ

قطعه ای است برای آب بندی بهتر به این صورت که فشار بیشتری به اورینگ وارد کرده و به آب بندی بهتر کمک می کند. جنس این قطعه از پلی اتیلن می باشد که دارای مقاومت بالایی نیز هست.

اورینگ

یک رینگ یا حلقه آب بندی از جنس NR می باشد که وظیفه آب بندی اتصال را به عهده دارد.

نحوه بستن و نصب اتصالات پیچی لوله پلی اتیلن

بستن و نصب اتصالات پیچی کار آسانی است و با آشنایی حداقلی نسبت به این اتصالات می توان کار نصب آن ها را انجام داد به این صورت که در مرحله اول سر لوله را باید کاملا صاف برش زده و پلیسه آن را توسط سمباده یا سوهان تمیز کرد.

۲- اتصال را باز کرده و قطعات مختلف آن را جدا میکنیم سپس سرپیچ اتصال را داخل لوله کرده و بعد از آن اسپیلیت و سپس بوشینگ و در انتها اورینگ را روی لوله قرار میدهیم و سپس قسمت دیگر اتصال را رو لوله قرار داده و بعد سرپیچ که در قسمت اول روی لوله گذاشتیم را به جلو هدایت کرده و اتصال را به یکدیگر می بندیم.

کمربند انشعاب

کمربند انشعاب نسبت به دیگر اتصالات پیچی ساختار متفاوتی دارد. این اتصال از دو قسمت اصلی کفه و انشعاب تشکیل شده است که این دو قسمت توسط پیچ و مهره فلزی به یکدیگر متصل شده اند.


بیشتر بخوانید:
اتصالات لوله سفید آب + عکس،نام،مشخصات و کاتالوگ pdf

جنس این اتصال نیز از پلی پروپلین کوپلیمر می باشد. کمربند های انشعاب انواع مختلفی دارند مانند کمربند انشعاب برنجی که در قسمت انشعاب و دنده شده آن از فلز برنج استفاده شده است نوع دوم کمربند با طوقه فلزی می باشد که در قسمت انشعاب دارای یک طوقه فلزی برای مقاومت بیشتر می باشد.

اما کمربند بدون طوقه فلزی و بدون انشعاب برنجی رایج ترین کمربند های مورد استفاده می باشند. همچنین بسته به سایز و ابعاد این کمربند ها تعداد پیچ در آنها نیز متفاوت می باشد.

انواع محصولات در پایپ مال

پایپ مال ارائه کننده انواع لوله و اتصالات آب ، فاضلاب ، گاز می باشد که دارای دسته بندی متنوع محصولات ساختمانی و کشاورزی می باشد

از جمله محصولات ارائه شده در پایپ مال به شرح زیر می باشد که برای دریافت اطلاعات از محصول و قیمت آن روی لینک محصول کلیک کنید.

لوله و اتصالات پلیکا

پلیمر گلپایگان PG (پلیکا گلپایگان اصلی ) ، وینو پلاستیک ، پلیکا اینگل ، نانو پلیمر یاس گلپایگان ، یزد پولیکا ، گلسار پلیمر گلپایگان ،

ستاره پلیمر گلپایگان ، تهران اتصالات ۱۱۰ ، پلیکا شهریار ( پلیکا ارزان ) ، لوله گرانول (مخصوص کشاورزی و هواکشی ) ، لوله پلیکا سمنان

لوله و اتصالات سفید تک لایه ( پلی پروپیلن ) آب

لوله پلی پروپیلن آذین ، لوله سفید تک لایه یزد بسپار ، لوله سفید تک لایه یزد لوله ، لوله سفید نیک بسپار یزد 

لوله و اتصالات پنج لایه آب

لوله و اتصالات نیوپایپ ، لوله و اتصالات بهتراشان سپاهان ‌BTS ، لوله و اتصالات ایزی پایپ

لوله اتصالات پوش فیت

پوش فیت پروتکت پلیران ، پوش فیت سایلنت پلی ران ، پوش فیت معمولی نیوفلکس ، پوش فیت سایلنت نیوفلکس ، پوش فیت یزد پوش فیت

پوش فیت معمولی یزد بسپار ، پوش فیت سایلنت یزد بسپار ، پوش فیت نیک بسپار

لوله و اتصالات پلی اتیلن

پلی اتیلن جوشی ، پیچی ، فاضلابی و قطره ای پلی رود ، پلی اتیلن جوشی ، فاضلابی ، پیچی و قطره ای پلیران

شیرآلات برنجی

شیرآلات برنجی سیم ایتالیا ، شیرآلات برنجی کیزایران ، شیرفلکه برنجی سامین ، شیر فلکه برنجی ایران شیر ، شیرگازی سارا

شیر آلات چدنی

شیرالات چدنی فاراب ، شیرآلات چدنی وگ ایران

عایق الاستومری و فوم گرمایش از کف

فوم گرمایش از کف متالایز ، فوم گرمایش از کف شانه تخم مرغی ، انواع بست گرمایش از کف ( بست خاردار،ریل گرمایش از کف)

عایق الاستومری کافلکس ، عایق الاستومری

انواع بست لوله پلیکا و بست روکش دار پوش فیت

بست پلیران ، بست ایران ، بست لوله پلیکا ، بست لوله پوش فیت ، انواع بست رگلاژی سقفی ، انواع بست دیواری پایه دار