شیر یکطرفه فاضلاب

این نوع از اتصالات پلیکا که به شیر یکطرفه فاضلاب شهری نیز معروف است مخصوص اتصال فاضلاب ساختمان به فاضلاب شهری یا اگو می باشد و ساختاری تمام پلیمری دارد. وظیفه این شیر ها جلوگیری از بازگشت فاضلاب به داخل ساختمان شده که این امر باعث این می شود که حیوانات موذی مثل موش و یا سوسک هم راهی به فاضلاب داخل ساختمان پیدا نکنند.

در آپارتمان ها و مجتمع ها این شیر یکی از ضروری ترین اتصالات لوله کشی فاضلاب محسوب می شود. شیر های یکطرفه فاضلاب در سایز های مختلف از جمله ۱۱۰ ، ۱۲۵ ، ۱۶۰ ، ۲۰۰ میلیمتر تولید می شوند که برای طیف وسیعی از ساختمان ها مناسب می باشد همچنین در دو مدل قفل دار و بدون قفل تولید می شوند که اگر هر زمان که نیاز بود جلوی ورود فاضلاب ساختمان به فاضلاب شهر را گرفته و آن را می توان به چاه هدایت نمود.

عملکرد درست شیر خودکار فاضلاب در گرو داشتن یک دریچه روان و با کیفیت است که این شیر ها به سبب داشتن لولای روان و دریچه ای بودن با حداقل فشار فاضلاب دریچه آنها باز شده و فاضلاب به مسیر خود ادامه می دهد.

قیمت شیر یکطرفه فاضلاب

شیر خودکار فاضلاب بسته به نوع قفل دار بودن و یا بدون قفل و یا نوع اتصال آن که چسبی مخصوص لوله پلیکا و اورینگی مخصوص لوله پوش فیت می باشد و همچنین برند آن متغیر است. در فروشگاه پایپ مال بهترین شیر خودکار فاضلاب شهری موجود در ایران که از برند پلیمر گلپایگان است به فروش می رسد و برای تهیه آن می توانید با ما تماس بگیرید. در ادامه قیمت های شیر یکطرفه فاضلاب خانگی را برای شما قرار دادیم.

  • پلیکا چسبی
  • شیر یکطرفه ۱۱۰ فاضلابی (قفل دار): ۹٫۵۵۰٫۰۰۰ ريال
  • شیر یکطرفه ۱۲۵ فاضلابی (قفل دار): ۱۰٫۰۹۰٫۰۰۰ ريال

  • شیر یکطرفه ۱۶۰ فاضلابی (قفل دار): ۱۱٫۰۰۰٫۰۰۰ ريال

  • شیر یکطرفه ۲۰۰ فاضلابی (قفل دار): ۱۶٫۱۵۰٫۰۰۰ ريال
  • پوش فیت اورینگی
  • شیر یکطرفه ۱۱۰ فاضلابی (قفل دار): ۱۰٫۲۵۰٫۰۰۰ ريال
  • شیر یکطرفه ۱۲۵ فاضلابی (قفل دار): ۱۰٫۹۰۰٫۰۰۰ ريال
  • شیر یکطرفه ۱۶۰ فاضلابی (قفل دار): ۱۱٫۵۰۰٫۰۰۰ ريال
  • شیر یکطرفه ۲۰۰ فاضلابی (قفل دار): ۱۷٫۸۰۰٫۰۰۰ ريال
شیر یکطرفه فاضلاب چسبی سایز 125 قفل دار

شیر یکطرفه فاضلاب چسبی سایز ۱۲۵ قفل دار

شیر یکطرفه پوش فیت فاضلابی

این نوع شیر همانند شیر یکطرفه پلیکا می باشد و عملکردی مشابه دارد اما به دلیل اینکه لوله های پوش فیت بدون چسب و توسط اورینگی که در قسمت کوپله خود دارند آب بند می شوند این شیر هم در قسمت کوپله خود دارای اورینگ آب بندی می باشد و تنها تفاوت آن با شیر یکطرفه پلیکا دارا بودن اورینگ است.

انواع لوله پلیکا فاضلاب

انواع لوله پوش فیت فاضلاب

مزایای استفاده از شیر یکطرفه فاضلاب

جلوگیری از برگشت فاضلاب

گاها به دلیل گرفتگی های داخل لوله و یا عوامل مختلف در فاضلاب شهری اتفاق می افتد که فاضلاب شهری به داخل سیستم فاضلاب ساختمان ورود کرده و به طور مثال از کفشور داخل آشپزخانه به ساختمان راه پیدا می کند و یا بوی بد فاضلاب به داخل واحد نفوذ کرده و باعث آزار ساکنین می شود استفاده از این شیر ها این مشکل را رفع کرده و نیاز مبرم یک ساختمان به شمار می رود.

جلوگیری از ورود حیوانات

در ساختمان هایی که شیر یکطرفه وجود نداشته باشد کار ورود به فاضلاب ساختمان توسط حیواناتی مانند سوسک های فاضلاب و موش که محل زندگی آنها فاضلاب است آسان می شود و اما استفاده از شیر های یکطرفه فاضلابی به دلیل اینکه دریچه آن فقط به یکطرف ( بیرون ساختمان ) باز می شود این امر باعث می شود که حیوانات به هیچ وجه نتوانند از بیرون وارد سیستم فاضلاب ساختمان شوند.

امکان بازدید و رفع گرفتگی

هرگاه گرفتگی هایی ناشی از ورود شی های پلاستیکی و یا دیگر موارد در سیستم لوله کشی فاضلاب اتفاق بیافتد می توان از دریچه ای که برای شیر یکطرفه در نظر گرفته شده ( دریچه ای مانند دریچه کنتور آب که برای بازدید و رفع ایرادات حتما باید در نظر گرفته شود ) به شیر دسترسی پیدا کرده و پیچ هایی که در بالای شیر تعبیه شده را باز کرد و قسمت بالایی شیر را جدا کرده و گرفتگی را رفع کرد.

جلوگیری از ورود فاضلاب ساختمان به فاضلاب شهر ( در مدل های قفل دار )

یکی دیگر از مزایایی که شیر های فاضلابی دارند مواقعی است که به هر دلیلی نیاز است تا راه ورود فاضلاب ساختمان به فاضلاب شهری گرفته شود و فاضلاب به چاه ساختمان هدایت شود. برای این منظور قفل شیر را در حالت بسته قرار می دهیم که در این صورت فاضلاب امکان خروج و نداشته و توسط محلی که تعیین شده فاضلاب به داخل چاه هدایت می شود.

نحوه نصب شیر یکطرفه فاضلاب

در مدل های مربوط به لوله و اتصالات پلیکا این شیر نیز توسط چسب از هر دو طرف به لوله پلیکا متصل شده به صورتی که شیر خودکار فاضلاب از یک طرف داخل لوله رفته و از طرف دیگر لوله داخل شیر می رود و به صورت نری و مادگی می باشد و آب بندی انجام میگیرد اما در مدل های پوش فیت همانند یک اتصال پوش فیت بوده یک طرف آن دارای اورینگ بوده که لوله داخل شیر رفته و سمت دیگر آن بدون اورینگ و اصطلاحا نر می باشد که به قسمت اورینگ دار لوله وصل می شود.

برای داشتن بهترین عملکرد در این شیر باید حداقل ۱ متر قبل و ۱ متر بعد از نصب لوله به صورت افقی اجرا شده باشد  همچنین می توان در محل نصب از دریچه ای ماننده دریچه کنتور آب استفاده نمود تا برای بازدید و رفع گرفتگی بتوان به راحتی به آن دسترسی پیدا کرد.


بیشتر بخوانید:
اجرای پوش فیت | آموزش نحوه نصب و اجرا + نکات کلیدی

انواع محصولات در پایپ مال

پایپ مال ارائه کننده انواع لوله و اتصالات آب ، فاضلاب ، گاز می باشد که دارای دسته بندی متنوع محصولات ساختمانی و کشاورزی می باشد

از جمله محصولات ارائه شده در پایپ مال به شرح زیر می باشد که برای دریافت اطلاعات از محصول و قیمت آن روی لینک محصول کلیک کنید.

برای دریافت استعلام قیمت و مشاوره با دفتر فروش ما تماس بگیرید.

لوله و اتصالات پلیکا

پلیمر گلپایگان PG (پلیکا گلپایگان اصلی ) ، وینو پلاستیک ، پلیکا اینگل ، نانو پلیمر یاس گلپایگان ، یزد پولیکا ، گلسار پلیمر گلپایگان ،

ستاره پلیمر گلپایگان ، تهران اتصالات ۱۱۰ ، پلیکا شهریار ( پلیکا ارزان ) ، لوله گرانول (مخصوص کشاورزی و هواکشی ) ، لوله پلیکا سمنان

لوله و اتصالات سفید تک لایه ( پلی پروپیلن ) آب

لوله پلی پروپیلن آذین ، لوله سفید تک لایه یزد بسپار ، لوله سفید تک لایه یزد لوله ، لوله سفید نیک بسپار یزد 

لوله و اتصالات پنج لایه آب

لوله و اتصالات نیوپایپ ، لوله و اتصالات بهتراشان سپاهان ‌BTS ، لوله و اتصالات ایزی پایپ

لوله اتصالات پوش فیت

پوش فیت پروتکت پلیران ، پوش فیت سایلنت پلی ران ، پوش فیت معمولی نیوفلکس ، پوش فیت سایلنت نیوفلکس ، پوش فیت یزد پوش فیت

پوش فیت معمولی یزد بسپار ، پوش فیت سایلنت یزد بسپار ، پوش فیت نیک بسپار

لوله و اتصالات پلی اتیلن

پلی اتیلن جوشی ، پیچی ، فاضلابی و قطره ای پلی رود ، پلی اتیلن جوشی ، فاضلابی ، پیچی و قطره ای پلیران

شیرآلات برنجی

شیرآلات برنجی سیم ایتالیا ، شیرآلات برنجی کیزایران ، شیرفلکه برنجی سامین ، شیر فلکه برنجی ایران شیر ، شیرگازی سارا

شیر آلات چدنی

شیرالات چدنی فاراب ، شیرآلات چدنی وگ ایران

عایق الاستومری و فوم گرمایش از کف

فوم گرمایش از کف متالایز ، فوم گرمایش از کف شانه تخم مرغی ، انواع بست گرمایش از کف ( بست خاردار،ریل گرمایش از کف)

عایق الاستومری کافلکس ، عایق الاستومری

انواع بست لوله پلیکا و بست روکش دار پوش فیت

بست پلیران ، بست ایران ، بست لوله پلیکا ، بست لوله پوش فیت ، انواع بست رگلاژی سقفی ، انواع بست دیواری پایه دار